"Dopóki żyje na świecie choćby jeden człowiek, który nie zna Jezusa Chrystusa nie wolno Ci spocząć" o. Jordan, Założyciel Salwatorianów

sobota

32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12.11.2017 r.
O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

  1. W dniu wczorajszym obchodziliśmy uroczyście Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujemy Bogu za Ojczyznę, która jest jednocześnie darem i zadaniem. Modlimy się o pomyślność dla naszego Narodu – o wiarę, o zgodę i jedność Polaków.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” - modlimy się i wspieramy materialnie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Za tydzień po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na misje salwatoriańskie oraz na Kościół Prześladowany. Prosimy o wsparcie!
  3. Dziś na wszystkich Mszach św. w kościele parafialnym w Bagnie oraz na Mszy św. o godz. 10:00 w Godzięcinie gościmy rodzinny zespół muzyczny EO NOMINE z Warszawy. Po Mszach św. będzie można nabyć ich płyty - cegiełki na działalność ewangelizacyjną zespołu w hospicjach, szpitalach i więzieniach.
  4. Nabożeństwo za zmarłych w Bagnie po Mszach św. o godz. 18:00, w soboty po Mszy porannej, w niedziele o godz. 17:00. W kościołach filialnych po Mszy o 17:00 w wyznaczone dni.
  5. Spotkanie katechizmowe dla starszej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek o godz. 19:00 na plebanii.
  6. Zapraszamy chętnych do dołączenia się do Żywego Różańca Dzieci za Rodziców. Zapisy osób, które chcą otoczyć modlitwą swoich rodziców, po Mszy św. w zakrystii.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 19:00 do piątku do godz. 19:00 w kaplicy z tyłu plebani.
  8. Można już zapisywać intencje na nowy rok. Przez najbliższe dwa tygodnie przyjmujemy intencje za żyjących – jubileusze, rocznice, imieniny, urodziny, itp...
  9. W zakrystii są do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne – cegiełki na cele misyjne oraz kalendarze z naszym kościołem.
  10. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli
Bagno – o troskę o kościół parafialny od soboty prosimy mieszkańców z domów o numerach: 53, 55 i 60
W „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, jaka cecha chrześcijan sprawia, że są tak bardzo narażeni na prześladowania; o tym, dlaczego bierzmowanie nie jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej; oraz o prawdziwym wzorze mocnego mężczyzny. Polecamy także nowy numer „Nowego Życia”. Dla dzieci „Ziarno”.
Intencje mszalne...


Bagno, 12.11.2017 ks. Grzegorz Skałecki SDS, proboszcz

Stowarzyszenie Razem dla Bagna zaprasza na spotkanie z cyklu Okruchy Tradycji podczas, którego będzie można poznać historię pałacu i oraz posłuchać koncertu muzyki dawnej w ramach koncertu „Tonacja Bagno”. 
Spotkanie odbędzie w dzisiejszą niedzielę o godzinie 15:00 w pałacu w Bagnie. Na gości będzie czekać słodki poczęstunek i drobny upominek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz